5 důvodů, proč je kuchyně na míru tou správnou volbou
kuchyně na míru

Kuchyně na míru nebo typizovaná kuchyně?

Pokud zvažujete renovaci nebo výstavbu nové kuchyně, pravděpodobně jste se setkali s nabídkou typizovaných kuchyní. Tyto hotové kuchyně mohou na první pohled vypadat jako pohodlná volba, ale existuje jeden zásadní argument pro to, proč byste měli uvažovat o nábytku na míru: Vaše kuchyně by měla být jedinečná, funkční a plně přizpůsobitelná Vašim potřebám. A to i v případě, kdy máte omezené finanční prostředky. 

 

1. Jedinečnost a originalita

Typizované kuchyně často přicházejí s omezeným výběrem designů a barev. Pokud si přejete kuchyň, která bude opravdu Vaše, nábytek na míru je tou správnou volbou. Každý detail může být přizpůsoben Vašim preferencím, což Vám umožní vytvořit jedinečný a originální prostor, který bude odrážet Vaši osobnost. S návrhem Vám rádi pomůžeme.

 

2. Maximální využití prostoru

Každý byt nebo dům má své specifické rozměry a uspořádání. Typizovaná kuchyně může mít problémy s tím, jak se vejde do Vašeho prostoru. Již při návrhu se můžete setkat s omezením ve Vašich plánech. Často totiž uslyšíte, že se nábytek nedá upravit, protože je takto vyrobený. Můžete si ho upravit, ale na vlastní náklady a na vlastní zodpovědnost vůči funkčnosti nábytku. Budete také narážet na „hluchá“ místa, kam se typizovaný nábytek nevejde, protože má typické rozměry a např. malou skříňku či rozšíření typizovaná studia nenabízí.

Nábytek na míru vám umožňuje optimalizovat uspořádání kuchyně tak, aby byl každý centimetr využit co nejefektivněji. Chcete schovanou spíž nebo větší odkládací plochu? Na překážky budete narážet hlavně v případě, pokud máte menší kuchyň. 

 

3. Kvalita materiálů a zpracování

Typizované kuchyně často používají levnější materiály a techniky výroby, aby byly cenově dostupné. Naopak, kuchyně na míru Vám umožňuje vybrat si kvalitní materiály a může být vyroben ručně nebo s větší péčí o detaily. Tím získáte kuchyň, která je nejen krásná, ale také odolná a dlouhotrvající.

 

4.  Přesně podle Vašich potřeb – to je kuchyně na míru

Kuchyně by měla být místem, kde můžete efektivně pracovat a bavit se vařením. Je takovým srdcem celého domu, kde se setkáváte s rodinou či přáteli u dobrého jídla. S nábytkem na míru můžete přesně navrhnout uspořádání a úložné prostory tak, aby vyhovovaly Vašim potřebám nejen při vaření, ale byli zároveň krásné na pohled. Nemusíte se adaptovat na kuchyni, kuchyně se bude přizpůsobovat Vám a Vašim potřebám.

Inspirovat se můžete na našem Instagramu.

 

5. Dlouhodobá investice a servis

Kuchyň je dlouhodobou investicí do Vašeho domova. Typizovaná kuchyně může být levnější na začátku, ale její nízká kvalita a omezené možnosti personalizace mohou způsobit, že budete muset v budoucnu provádět opravy nebo dokonce výměnu. Z dlouhodobého hlediska Vám tedy kuchyně na míru ušetří nemalé finanční prostředky. 

V prodejně s nábytkem si navíc musíte často objednat odvoz či si nábytek odvést. Ten bývá většinou rozložený a vy si musíte najít čas či odborníka na to, aby Vám nábytek složil tak, jak Vám byl navržen či jste si ho sami navrhli. Tito lidé však stráví čas nad tím, jak jste vlastně nábytek navrhli a teprve poté se pustí do práce. Na místě se může objevit několik problémů. Chybné či odloupané části nábytku, který už těžko reklamujete. Navíc je to potřebná část k tomu, aby byl nábytek kompletní.

Když si tedy vše spočítáte, zaplatíte sice méně peněz na začátku při výběru nábytku, ale další poplatky v podobě odvozu či montáže nábytku jsou o to větší. Nehledě na to, že máte kuchyni s kompromisy.

 

Závěrem lze říci, že pokud hledáte kuchyni, která bude plně odpovídat Vašim potřebám, designovým preferencím a kvalitním standardům, nábytek na míru je správnou volbou. Přestože může být počáteční investice vyšší, budete mít kuchyni, která je jedinečná, efektivní a trvanlivá – prostě kuchyni, která bude stát za každý vynaložený peníz. Takto si můžete být jisti, že Vaše kuchyně bude nejen místem pro vaření, ale i pro rodinná setkání a společné chvíle strávené v příjemném prostředí, které jste si sami navrhli.

Více
článků

Přejít nahoru