5 tipů jak porovnat cenové nabídky nábytku na míru
cenové nabídky

Ať už jde o kuchyňskou linku, šatní skříň nebo knihovnu, chcete najít tu nejlepší cenovou nabídku, která splní vaše přání a zároveň nebude příliš nákladná. Ale jak efektivně porovnat cenové nabídky? Přinášíme Vám 5 tipů, na co si dát pozor při vyjednávání, komunikaci a porovnávání nabídek nábytku na míru.

 

1. Vyberte si správného dodavatele

Máte představu o tom, co by jste chtěli, ale nevíte, kde najít toho správného dodavatele? Máte několik možností. Můžete se zeptat své rodiny či přátel, od koho mají daný kus nábytku a jak byli spokojeni. Dále můžete hledat na internetu. Google i Facebook nabízí možnost ohodnotit firmu. Dívejte se na aktuální recenze firmy. Co lidé nejvíce chválí? Co jim naopak vadí? Líbí se Vám práce firmy i komunikace směrem k zákazníkům? Najděte si jejich Facebook či Instagram a podívejte se na jejich výrobky či celé realizace. Odpovídá jejich portfolio Vašemu vkusu? Gratulujeme, právě jste našli svého dodavatele.

 

2. Připravte si přesnou představu o svých požadavcích

Předtím, než začnete vyjednávat o ceně, měli byste mít jasnou představu o tom, co od nábytku na míru očekáváte. Máte přesnou představu o Vašem vysněném kousku nebo jste si našli inspiraci na internetu? Jaké jsou Vaše barevné preference? Jaký materiál preferujete? Jaký rozměr má daný kus nábytku mít? Čím více detailů budete mít, tím snazší bude předat informace dodavateli a ten může na základě pár dotazů připravit co nejpřesnější cenovou nabídku.

Pokud máte v hlavě představu či jen inspiraci na internetu, nevadí. S výběrem správného materiálu či designu Vám rádi pomůžeme. Stačí nám napsat na kolmacka@hakonabytek.com nebo poslat svoji představu přes kontaktní formulář.

 

3. Neporovnávejte jenom cenové nabídky

Cenová nabídka je jedna z dílčích věcí při domluvě s dodavatelem. Nezapomínejte na svůj vnitřní pocit. Jak se Vám líbí komunikace dodavatele? Je rychlý v odpovědích nebo čekáte několik dní či měsíců na odpověď i když ho stále upomínáte? Nezvedá Vám telefony nebo Vás odbíjí sms, že zavolá, ale nikdy se tak nestane? Pravděpodobně v této komunikaci bude pokračovat i po dobu montáže či servisu. Opravdu chcete takového dodavatele?

Nenechte se však okouzlit první nabídkou, kterou dostanete. Je důležité srovnat ceny jednotlivých materiálů i služby různých dodavatelů. Srovnávejte ceny jednotlivých položek seznamu, cenu za montáž a cenu za dopravu i servis.

 

4. Pozor na skryté náklady a podmínky

Při procházení nabídek si dejte pozor na skryté náklady a podmínky, které by mohly zvýšit celkovou cenu nábytku. Například někteří dodavatelé mohou účtovat dodatečné poplatky za montáž nebo dopravu. Je v cenové nabídce zahrnutá cena servisu? Ne nutně k němu musí dojít, ale nechcete platit za další položky, které možná v cenové nabídce chybí. Proč asi? Důkladně si přečtěte smlouvu a ujistěte se, že rozumíte všem podmínkám.

 

5. Komunikujte se svým dodavatelem

Během celého procesu udržujte pravidelnou komunikaci se svým dodavatelem. Pokud máte jakékoliv otázky nebo obavy, neváhejte je sdělit. Je lepší zapracovat Vaše potřeby a postřehy v daném okamžiku než je řešit následně, často s přirážkou ceny či dodatečně po montáži. Může se tak stát, že svého dodavatele nahradíte jiným či si budete upravovat nábytek sami. Přesto by šlo všemu předejít právě sdělením Vašich požadavků.

Dobrý dodavatel by měl být ochoten Vám poskytnout veškeré informace a podporu, kterou potřebujete. Neváhejte se na něj proto kdykoli obrátit.

 

Hledání skutečně výhodné cenové nabídky nábytku na míru může být náročný úkol, ale s pečlivým vybíráním a Vaším vnitřním pocitem najdete správného dodavatele, který spolu s Vaší představou vytvoří nábytek, který se bude perfektně hodit do Vašeho domova. Buďte trpěliví, důslední a nebojte se ozvat s Vašimi obavami či požadavky.

Možná si tak najdete dodavatele, který bude Vašim průvodcem a tvůrcem i ostatního nábytku u Vás doma. Ušetříte tak spoustu (a ve výsledku i peněz) při dalším hledání dodavatele.

Více
článků

Přejít nahoru