Rekonstrukce kuchyně: 10 tipů, jak ji správně naplánovat
rekonstrukce kuchyně

Čeká Vás rekonstrukce kuchyně a vy nevíte, kde začít? Pokud máte v plánu rekonstruovat svou kuchyni a proměnit její atmosféru, pak je klíčové mít dobrý plán a správně si stanovit priority. V tomto článku se budeme zabývat deseti klíčovými body, které Vám pomohou dosáhnout vysněné kuchyně.

 

1. Stanovení cílů a rozpočtu

Prvním krokem je stanovení cílů Vaší rekonstrukce a určení rozpočtu. Přemýšlejte o tom, co chcete ve své nové kuchyni dosáhnout – chcete více prostoru pro skladování, lepší uspořádání nebo modernější design? Jakmile budete mít jasno v cílech, stanovte si reálný rozpočet, který vám umožní tyto cíle splnit. Zeptejte se kamarádů či rodiny, kteří nedávno rekonstruovali byt či dům, ať máte představu, v jakých částkách se pohybujete. 

Nevíte, jak si nastavit reálný rozpočet? Nevadí. Rádi Vám pomůžeme. Stačí nám napsat své cíle na e-mail kolmacka@hakonabytek.com nebo využít nás poptávkový formulář, který naleznete zde.

 

2. Výběr stylu a designu

Nyní je čas přemýšlet o stylu a designu vaší nové kuchyně. Inspirovat se můžete v různých časopisech na Instagramu či Pinterestu. Internet je plný inspirace. Nezapomínejte však na to, že každý domov je jedinečný, stejně jako lidé, kteří v něm bydlí. Navštivte prodejny s elektronikou a zeptejte se na možnosti.

Rozhodněte se, zda preferujete moderní, rustikální, minimalistický nebo jiný styl, který bude odrážet Vaše osobní preference.

 

3. Vytvoření plánu rekonstrukce

Než začnete demolovat stávající kuchyni, je nezbytné vytvořit detailní plán. Rozmístění spotřebičů, umístění zásuvek a rozvodů vody a elektriky – to vše musí být pečlivě promyšleno. Spolupráce s designérem interiéru může být velkou výhodou v této fázi. Zde můžeme doporučit designérku Ivu Hájkovou, se kterou dlouhodobě spolupracujeme.

 

4. Výběr materiálů a povrchů

Výběr materiálů je klíčovým faktorem pro dlouhodobou trvanlivost Vaší kuchyně. Zvažte kvalitu a odolnost materiálů, které budete používat pro podlahu, pracovní plochy, skříně a obklady. Pokud si nejste jisti, jaký materiál je vhodný do Vašeho interiéru, rádi Vám pomůžeme.

 

5. Výběr spotřebičů

Moderní spotřebiče hrají v kuchyni klíčovou roli. Vyberte spotřebiče, které splní Vaše potřeby a současně se budou ladit s designem Vaší kuchyně. Energetická účinnost by měla být také v úvaze.

 

6. Plánování osvětlení

Osvětlení je často podceňovaným prvkem v kuchyni. Dobře navržené osvětlení Vám usnadní práci a vytvoří příjemnou atmosféru. Zvažte kombinaci hlavního osvětlení, detailního osvětlení nad pracovními plochami a dekorativního osvětlení pro estetický efekt.

 

7. Najmutí odborníků

Pokud nejste zkušenými řemeslníky, je důležité najmout odborníky na renovace. To zahrnuje stavebníky, elektrikáře, instalatéry a další specialisty. Kvalitní práce od odborníků zaručí bezpečnost a trvanlivost Vaší kuchyně.

 

8. Stanovení časového plánu

Zvažte, kolik času bude potřeba na jednotlivé fáze rekonstrukce a mějte na paměti možné zpoždění. Záleží, jak rozsáhlou rekonstrukci plánujete i na vytíženosti jednotlivých řemeslníků.

 

9. Zajištění povolení a regulací

Před zahájením rekonstrukce zkontrolujte místní stavební předpisy a získejte všechna nezbytná povolení. Dodržování regulací je klíčové pro zamezení problémů v budoucnosti.

 

10. Realizace a kontrola kvality

Když máte všechny přípravy hotovy, můžete přistoupit k samotné realizaci. Během stavby pravidelně kontrolujte kvalitu provedených prací a ujistěte se, že se projekt řídí plánem, který jste dopředu představili všem řemeslníkům či jejich vedoucím. Pokud se objeví nějaké problémy, je lepší je řešit co nejdříve. Nenechejte se odradit od svých cílů. Konzultujte je s jinými odborníky nebo si informace ověřujte sami na internetu.

 

Vytvoření dokonalého plánu pro Vaši vysněnou kuchyň může být náročný proces, ale s pečlivým plánováním a provedením těchto deseti kroků se Vám to jistě podaří. Věříme, že až budete stát uprostřed své nové kuchyně, budete moci s hrdostí říci, že jste dosáhli svého cíle. Rádi Vám s rekonstrukcí pomůžeme, jako jsme tak učinili již stovkám lidí. 

Na poslední realizace kuchyní se můžete podívat zde. Pokud Vás zaujala naše práce, zanechte nám svůj kontakt zde. Nebo napište na kolmacka@hakonabytek.com. Rádi se s Vámi spojíme.

 

Více
článků

Přejít nahoru